Om IMPULS

Holdet bag

Vi er en flok unge filmmagere, der hver dag får lov at arbejde med den fedeste fortælleform, mennesket er kommet på – og det er vi svært tilfredse med. Det kribler stadig i fingrene hver gang vi tænder kameraet, sætter lyset og får lov at råbe “VÆRS’GO”. Vi håber I vil være med.

Med filter Uden filter
Alexander Bachmann

Alexander Bachmann

Fotograf og instruktør

50707036 / alexander@impulsfilm.dk

Johan Nagstrup

Johan Nagstrup

Klipper og instruktør

60140207 / johan@impulsfilm.dk

Christian Pontoppidan

Christian Pontoppidan

Producer

28894600 / christian@impulsfilm.dk

Kristoffer Loft

Kristoffer Loft

Fotograf (deltid)

28305743 / kristoffer@impulsfilm.dk

Mikkel Bøje

Mikkel Bøje

Color grader (deltid)

42668740 / mikkel@impulsfilm.dk

August Hempel-Mydtskov

August Hempel-Mydtskov

Klipper (deltid)

23214862 / august@impulsfilm.dk

Tonje Nissen

Tonje Nissen

Praktikant

28755050 / tonje@impulsfilm.dk

Balder